По линия на Норвежката програма за сътрудничество с България ще бъдат осигурени 210 милиона крони (над 42,7 млн. лева) до 2021 година, обяви във Варна посланикът на Кралство Норвегия (със седалище в Букурещ) Лизе Гревстад.
Параметрите на програмата ще бъдат представени подробно в София на 23 май, съобщи БТА.
По думите на норвежкия дипломат средствата ще бъдат насочени към изпълнение на програми за бизнес иновации за малкия и средния бизнес, както и в сферата на енергетиката, правосъдието, гражданския сектор и екологията.
Посланик Гревстад посочи още, че през предходния програмен период двустранното сътрудничество между България и родината ѝ се е развило, но новите програми ще дадат възможност то да бъде засилено.
Тя посочи, че българското Черноморие става все по-популярно като туристическа дестинация в Норвегия.
Според Лизе Гревстад през миналото лято у нас са почивали около 60 хиляди норвежци, като се очаква през този сезон броят им да се увеличи.
Investor.bg припомня, че средствата от Норвежкия финансов механизъм за България за за периода 2014 – 2021 г. възлизат на на 95,1 млн. евро и са конкретно в подпомагане на иновативни малки и средни предприятия, правосъдие и вътрешни работи. Допълнително с 15,5 млн. евро се финансират проекти на гражданското общество и близо с 1 млн. евро се подкрепят инициативи за тристранен диалог и достойни условия на труд.


Трите зодии, които са най-добрите слушатели
Виц на деня - 22 юли
Днес има опасност от гръмотевични бури
По-малко катастрофи? Пътищата са добри само в 1/3 от общините
САЩ ще наложат нови мита до петък, когато изтичат временните мерки
Tанкери обръщат курса заради хутите, докато Иран задушава Ормузкия проток
Пшеницата поскъпна след атаките в Черно море, царевицата е на двумесечен връх
OpenAI призна, че негов AI модел самостоятелно е причинил голяма кибератака
Войната срещу Иран е струвала на САЩ 37,5 милиарда долара досега
Как да изберете употребяван автомобил с DSG
Това Audi A8 се задвижва от сгъстен въздух
Новият Chevrolet на Шакил О'Нийл може да плава
Какво представлява системата ALA на Lamborghini
Защо спирачките на Nissan са в различни цветове
Забраняват за месец престоя и паркирането по ул. „Хан Аспарух“ в София
Тръмп: Направихме най-успешното първенство в историята
Левски срещу Крайова: "Сините" в добра форма, но с много контузени
Загина 26-годишен моторист след сблъсък с такси
Проекти, имоти, закони - какво решава Министерският съвет днес